KEMP BOUBÍNSKÉ LÉTO

Drazí šumavští příznivci, dovolujeme si Vám nabídnout pobyt v našem chatovém kempu, který je v provozu od června do září. V červnu a v září nabízíme víkendové pobyty, v době letních prázdnin (červenec a srpen) jsme v provozu nonstop:-) od pondělí do neděle. Náš kemp se nachází v nádherné a klidné přírodě CHKO Šumava v obci Zátoň (okres Prachatice). Pořádáme zde školy v přírodě, sportovní soustředění, výlety, letní dětské tábory a pobyty pro jednotlivce, dvojice, rodiny i kolektivy.

Náš chatový kemp je vhodný zejména pro nenáročné klienty, rodiny s dětmi, cyklisty, turisty, houbaře, rybáře a další pralesní příznivce.

 

 • UMÍSTĚNÍ A DOSTUPNOST KEMPU

  Pokud k nám zavítáte směrem od obce Horní Vltavice, tak kemp spatříte vpravo hned na začátku šumavské vesničky Zátoň. Pokud se vydáte z opačné strany od vesničky Lenora, tak musíte doputovat na druhý konec vesničky Zátoň (směr Horní Vltavice) a kemp uhlídáte po levé straně. Kemp je vzdálen 2 km od obce Horní Vltavice, 3 km od obce Lenora, 10 km od německého hraničního přechodu Strážný, v blízkosti jsou i města - Volary, Vimperk a Prachatice a také Národní park Šumava a prales Boubín. Do kempu je možné docestovat i hromadnou dopravou - dostupné autobusové (200m) i vlakové (2km) spojení.
 • VYBAVENÍ KEMPU

  Celé zázemí kempu (budova i chatky) bylo v nedávné době rekonstruováno. Součástí kempu je čtyřlůžkové klasické chatky, prostorné dřevěné sruby a zděná budova, kde je umístěna kuchyň, prostorná jídelna a moderní sociální zařízení se sprchami. Ke sportovnímu vyžití slouží dvě hřiště (na volejbal a minifotbal), stolní tenis, venkovní bazén, ohniště a klubovna.
 • UBYTOVÁNÍ

  Ubytování je zajištěno ve 4 lůžkových chatkách s vlastním zdrojem elektrického proudu (bez zásuvek) a v prostorných dřevěných srubech s vlastním zdrojem elektrického proudu (se zásuvkou). Celková kapacita je 120 lůžek. V chatkách a srubech není ložní prádlo, je zde pouze prostěradlo, proto je nutné si dovézt polštářek a spacák a nebo si lze ložní prádlo na recepci za příplatek zapůjčit (vhodná rezervace předem!!!).
 • STRAVOVÁNÍ

  Stravování lze objednat na recepci formou snídaně nebo polopenze. K občerstvení je připraven kiosek se širokou nabídkou nápojů (točené pivo, nealko, káva,...) a jídel. Lze zajistit i na objednávku catering dle Vašeho přání (obložené mísy, narozeninový dort, grilované selátko,...). K dispozici je i částečně vybavená kuchyňka pro hosty (mikrovlnná trouba, vařič, lednice a rychlovarná konvice,...).
 • MOŽNOSTI VÝLETŮ

  Kemp se nachází v nádherné šumavské přírodě, proto je hned v blízkém okolí mnoho turistických a cyklistických stezek, které vás zavedou nejen k nedalekému pralesu Boubín ale i k dalším obdivuhodným šumavským cílům. Je možné navštívit Lipenskou přehradu, krytý bazén ve Volarech (momentálně v rekonstrukci), muzeum a výrobnu skla v Lenoře a okolní města se svými historickými památkami. Pro vodácké nadšence je možnost zapůjčení lodí i s dopravou (na objednávku).